sobota, 7 lutego 2009

Ukraiński Żurnal na Allegro


Ukraiński Żurnal (Український журнал) - jedno z najciekawszych ukraińskojęzycznych czasopism - pojawił się na aukcjach Allegro.

“Ukraiński Żurnal” to miesięcznik adresowany do inteligencji posługującej się językiem ukraińskim. Ukazuje się w krajach Europy Środkowowschodniej. Jego redakcja naczelna mieści się w Pradze czeskiej, a redakcje regionalne w Warszawie, Kijowie i Preszowie. Pismo ma na celu integrować i pobudzać do działania swoich czytelników, a także sprzyjać wymianie myśli między nimi. Na łamach "Ukraińskiego Żurnalu" poruszana jest problematyka społeczno-polityczna, historyczna, kulturalna i artystyczna regionu. Publikowane są artykuły zarówno wybitnych autorów z Ukrainy, Polski, Słowacji, Czech i innych krajów, jak i młodych, pełnych pasji i nowatorskiego spojrzenia na sztukę dziennikarską.
“Ukraiński Żurnal” przybliża swym czytelnikom sprawy Ukrainy na Ukrainie i poza nią, recenzuje i anonsuje najnowsze książki, zaprasza do rozmowy najciekawszych ludzi z różnych krajów i różnych dziedzin życia. Ma stałą rubrykę, w której koncentruje się na wybranym, ważnym politycznie czy kulturoznawczo zagadnieniu, np. odzyskanie niepodległości przez Ukrainę, Wielki Głód, mitologia Karpat, Akcja "Wisła", teatr, film, etc. Jest pismem ciągle rozwijającym się, poszukującym i o coraz bardziej międzynarodowym zasięgu.

Gorąco zachęcam do kupowania i czytania:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12725111

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz