poniedziałek, 21 lutego 2011

"Świat Bajki"

 Portal "Kontynent Warszawa" wydał dwujęzyczną (ukraińsko-polską) książeczkę z bajkami ukraińskimi "Świat Bajki". Znalazły się w niej trzy opowieści: "Dlaczego zające są szare", "Och", "O dwóch koziołkach".
"Chciałam przełamać stereotypy, pokazać Polakom, że ukraińska kultura jest bogata i ciekawa" - mówi Oksana Bahrij, inicjatorka projektu i jedna z ilustratorek książki.

W zbiorku znalazły się tylko trzy bajki, bo na tyle pozwalały fundusze i czas realizacji projektu. Niemniej zostały one wybrane w bardzo przemyślany sposób - tak, by pokazać najbardziej charakterystyczne cechy tego gatunku w ukraińskim wydaniu.

Ilustracje do książki stworzyły trzy młode i zdolne malarki: wspomniana już Oksana Bahrij, Wiktoria Jacura i Małgorzata Bajka. Polskie tłumaczenie wykonał mój redakcyjny kolega Grzegorz Spodarek.

Książka "Świat Bajki" rozdawana jest bezpłatnie. Można ją otrzymać, pisząc do redakcji portalu "Kontynent Warszawa" (redakcja@kontynent.waw.pl) lub do fundacji "Inna Przestrzeń" (inna@przestrzen.art.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz